Műszaki ellenőr

Location: Budapest

Bilfinger Tebodin is one of the world’s leading consultancy and engineering companies. As a member of Bilfinger Group, we are part of a strong global network of 37,000 people, offering expanded expertise in many areas. Integrated world-class consultancy and engineering solutions, combined with professional project- and construction management – wherever the client is located.

Our services in Central & Eastern Europe: Bilfinger Tebodin in Central & Eastern Europe covers all phases of a project lifecycle by its four cross-country Business Lines: Consultancy, Engineering, Process Engineering and Project Management Consultancy (PMC).

Our markets: We have a strong focus on Industrial, Food & Beverage, (Bio-) Pharma, Oil & Gas, Energy & Utilities, Property and Infrastructure markets, bringing together specialized knowledge and international expertise to offer our clients the best practice solutions.

Our locations and people: We have 18 office locations in Hungary, Serbia, Czech Republic, Poland, Romania, Russia, Ukraine and construction site teams all over the region. Bilfinger Tebodin in Central & Eastern Europe is one team of 800 fantastic colleagues, experts in their areas, ready to share knowledge and make ideas work. Our strength is a multi-discipline, dedicated, experienced team that is committed to ensure successful execution of the clients’ needs.

Feladatok:

  • Projekt megvalósítása: a projekt előre haladásának támogatása
  • kivitelező tevékenységének felügyelete;
  • A munka minőségének biztosítása, műszaki iránymutatás
  • Törvények, rendeletek, szabványok betartatása
  • Munkahelyi egészségvédelem és balesetmentesség
  • Projekt ütemtervek frissítése
  • Jegyzőkönyvek vezetése (bejárások, helyszíni egyeztetések)
  • Együttműködés az építésvezetővel és projektmenedzserekkel
  • Riportok készítése
  • Pótmunkák ellenőrzése, riportolása

Elvárások:

  • Legalább 3 év építkezésben szerzett tapasztalat
  • ME-É és/ vagy ME-G jogosultság
  • Angol nyelv tárgyalás szintű ismerete
  • Határozott fellépés, önállóság, terhelhetőség,
  • Jó tárgyalási, szervező- és problémamegoldó készség,
  • Eredményorientált szemlélet és gyakorlat,
  • „B” kategóriájú jogosítvány,
  • Hajlandóság észak- és északkelet magyarországi építkezési helyszíneken való munkavégzésre

Amit kínálunk:

  • Versenyképes juttatás
  • Részvétel nemzetközi projektekben
  • Fejlődési lehetőség
  • Modern, kellemes munkakörnyezet
  • Lelkes, támogató szakmacsoportok

Work location:

Budapest, XIII., de a munkakör építkezési helyszínek látogatásával is jár.

A jelentkezéseket magyar nyelvű önéletrajzzal, az alábbi email címre várjuk: karrier.hu@bilfinger.com.

Job Segment: Engineer, Process Engineer, Project Manager, Engineering, Technology